Blog

 
Korkuluk Nedir ?
 
Merdivenlere, balkonlara, teraslara ve yapıların çoğu bölümüne, emniyeti ve güzel bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona küpeşte adı verilir. Alüminyum profiller kullanılarak yapılan programa alüminyum küpeşte adı verilir
 
Küpeşte, korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. Küpeşteler, alüminyum olduğu gibi ahşap, demir ve plastik de olabilir. 
Alüminyum küpeşte diğer küpeşte programlarından farklı olarak demontajdır. Yani profilleri parça bir biçimdedir. Daha sonra bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur.
 
Alüminyum küpeşteler, merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda rahatlıkla uygulanabilir.
 
Alüminyum Korkuluğun Avantajları
 
1. Merdiven, balkon, teras ve havuz kenarları gibi kullanım alanlarına estetik, resimlik ve uzun ömürlülük sağlayarak yapılarınızın dşayetini arttırır.
2. Malzemelerin temizlik dışında hiçbir bakım gerektirmez ve yıllarca problemsiz kullanım imkânı sağlaması gibi üstün özellikleri vasıtası ile bugün modern ve akıllı yapıların tamamlayıcısı ve vazgeçilmezi haline gelmiştir.
3. Pkatiyennma oluşturmaz ve korozyona dayanıklıdır.
4. Sağlam ve hafif olması ile yapılarınızın dşayetini arttırır.
5. Her yapının atmosferine göre makul çözümler, kullanım basitlığı ve uygulama çeşitliliği sağlar. İstediğiniz biçimlerde uygulatabilirsiniz.
6. Hem iç, hem de dış mekanlarda rahatça kullanmak mümkün. Yapılara aşrı yük yüklemez.
7. Geri dönüşüm özelliliği ile doğayla dosttur.